NEDEN KAPADOKYA’DAN ARSA ALMALIYIM?

1)TURİSTİK ÇEKİCİLİK

Kapadokya Hristiyanlık tarihinin başlangıç noktası olup,Asurlar Hititler Frigler gibi birçok büyük medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Peri bacaları, sıcak hava balonları, güzel atlar diyarı ve burada yapılan turlar, gizemli yer altı şehirleri ,vadileri ve diğer birçok tarihi alanlarıyla her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapan Anadolumu’zun gözde yeridir. Turistlerin de odak noktası olması Kapadokyamı’zın değerine değer katmaktadır ve bu da yatırım yaptığımız yerin asla değer kaybetmeyeceğinin göstergesidir.

2)KONAKLAMA

Kapadokya bizlere otel, pansiyon ,mağara evleri veya tatil evi gibi turistik konaklama tesislerini işletme fırsatları sunabilir. Yatırım yaparak bu tür bir işletmeye sahip olabilir ve çok iyi kazançlar elde edebiliriz.

3)TARİHİ DEĞER

Kapadokya, tarih ve kültür açısından zengin bir geçmişe sahiptir. Tarihteki önemli kiliselerimiz(balıklı, üzümlü geyikli),şapellerimiz(Aziz Simeon),manastırlar, yer altı şehirleri(Derinkuyu,Kaymaklı),gibi birçok bölgenin tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtmaktadır. Bu nedenle Kapadokya'da kendimize bir yer ayırarak bu tarihi korumak ve geliştirmek için büyük fırsat elde edebiliriz.

4)Doğal Güzellikler

Gezginlerin uğrak noktaları arasında bulunan eşsiz yerimiz Kapadokya, 12 ay boyunca turizmin canlı kaldığı bir yer olmakla beraber hiç bitmeyecek gezi programlarını da bizlere sunuyor . Artı ekonomik açıdan uygun olmasıyla da tercih edilen Kapadokya, tarih ve doğa ile iç içe olma konusunda da büyük bir öneme sahiptir.

Arsamızı doğa ile uyumlu bir hale getirerek kaliteli yaşam alanları sunabilir ve doğal güzellikleri, çevreyi korumak için katkıda bulunabiliriz.

5)YATIRIM POTANSİYELİ

Yatırımımızın büyüklüğü kadar nerede kullanacağımız da büyük önem arz etmektedir.Yıllık ortalama 4 milyon civarında turisti ağırlayan ve her geçen yıl artan bu rakam dünyanın her yerindeki yatırımcıyı cezbettiği gibi bizlerin de dikkatlerini üzerine çekmeyi başarıyor. Göz alıcı manzaraları, kendinden ödün vermeyen eşsiz doğa harikaları, yıllar geçse de hiç değer kaybetmeyecek tarihi kültürel yerleri gözlerden kaçmıyor.Bizim için servet değerinde olan bu yerin önemi her geçen gün artıyor.